Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur

Çağrı Merkezi / (0555) 834 88 24

Devletten Satılık Konut

Anasayfa Haber ve Duyurular Devletten Satılık Konut
Sevdiklerinizle Paylaşın

Devletten Satılık Konut

Konut sahibi olmak isteyenlerin çokta başvurmak istemedikleri kredi yönetimini yüzünden kişiler ev sahibi olmaktan vazgeçmişler derken TOKİ ve Emlak Konut GYO imzalarını taşıyan toplam 163 bin konutu siz ev sahibi olmak isteyenlere cazip hale getirmiştir.

Konut kredilerinde artışı yüzünden alım gücü azalan vatandaşın ve ev satışlarının düşüşü hükumeti atağa geçirerek devletin elinde bulunan konut stoklarının uygun fiyata satışa çıkartılarak vatandaşa daha düşük fiyatlı ev sahibi olma yolunu açmıştır.Bankaların konut kredi artışı

Konut faiz oranlarının artışı ev satışının düşmesine sebep, Merkez Bankasının talimatı ile birlikte ortalama 2,65’ lere ulaşmıştır. Geçtiğimiz Eylül ayındaki kredi oranlarının değişiklik göstererek yine aynı ayın soruna doğru sabitlendiği görülmüş olup Ekim ayında da bu değişiklik baş göstermemiştir.

Konut sahibi olmak isteyenlerin bu değişken faiz oranları karşısında ne yapacağını bilmemesi konut satışlarında belirsizliğe yol açmıştır. Diğer yandan yabancı yatırımcılar açısından durumda aynı şekilde ilerlemektedir.

Ülke genelinde devlete bağlı olan 2 milyondan fazla konut olup, bunların hepsi satılmaz üzere siz sahibi olmak isteyenleri beklemektedir. Bu konutlardan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın ilgili mercilere başvurmaları ve detaylı bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. 

Diğer Haber ve Duyurular için tıklayınız

Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0555) 834 88 24

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.