Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur

Çağrı Merkezi / (0555) 834 88 24

Dövizdeki artış konut fiyatlarına nasıl yansır

Anasayfa Haber ve Duyurular Dövizdeki artış konut fiyatlarına nasıl yansır
Sevdiklerinizle Paylaşın

Dövizdeki artış konut fiyatlarına nasıl yansır

Son aylarda yaşanan döviz artışı sebebiyle konut satışlarında başta inşaat sektörü olmak üzere maliyetlerin artması dolayı tüm konut sahiplerini yeniden fiyat yapılandırmasına zorladı.

İnşaat sektörü bu dalgalanmalardan oluşan yüksek maliyeti konut sahibi olmak isteyenlere çok fazla yansıtmamak için fiyat düzenlemeleri yapmaktadır. Yükselen maliyetlerin konut fiyatlarına yansıtılması Eylül ve Ekim aylarından itibaren kademeli olarak başlayabilir. Bankalar bu fiyatlar karşısında Türkiye'nin belli bölgelerinde konut kredilerini 0,98’den başlatması konut alacak olanlar için cansuyu oldu.

Doların artık satışları nasıl etkiler

Ülkemizde inşaat sektörünün ana malzemeleri dolar bazından olduğu için fiyatlar dolar kuruna bağlı konumdadır. Doların fiyatları etkilemesi dışında konut fiyatlarına etki eden diğer faktörler ise nüfus artışı ve şehre göç gibi durumlar bu fiyatları “talep” doğrultusunda arttırmaya devam edecektir.


Dövizdeki bu artış yabancı yatırımcıyı ülkemizi cazip hale getirebilir. Yabancı yatırımcının alacak olduğu konut dolar bazında ülkemizde bir döviz girişine sebep olacağından ekonomi açısından olumlu gelişme gibi gözükebilir. Ancak bu artış ülkemizde yaşanan olumsuz koşulları da beraberinde getirir.

Gelinen duruma bakıldığında konut satın alacak olanların bir kısmı fiyatların döviz artışı karşısında biz daha cazip hale gelmesini beklerken diğer kısım ise konut almak işini geçici bir süre ertelemek istiyor.

Sektöre duyulan güven ve gayrimenkul yatırımı her zaman güvenilir bir yatırım aracı olması inşaat sektörünü ayakta tutan en önemli konudur.

Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0555) 834 88 24

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.