Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur

Çağrı Merkezi / (0555) 834 88 24

Emlak Firmaları Satış Arttırma Teknikleri

Anasayfa Yazılar Emlak Firmaları Satış Arttırma Teknikleri
Sevdiklerinizle Paylaşın

Emlak Firmaları Satış Arttırma Teknikleri

Gayrimenkul firmalarının en büyük hedefi satışları hızlandırmak ve satışı arttırmak gibi konular brokarlar için oldukça önemli yer tutmaktadır.  Bu durumda elinizdeki portföyünüzün tüm özelliklerine hâkim olmanız şart. Peki genişleyen bir portföy ve genişleyen bir satış ağını nasıl oluşturabiliriz.

             Ekip çalışması her şeyin başıdır.

Eğer bir satış ekibiniz varsa size para kazandırarak firmanıza da para kazandırıyorsa öncelikle çalışanlarınızı hem bireysel hem de ekip olarak takdir edin. Yapılan bir satış sonrası ekibe yapılan takdir sonraki satışların temelini oluşturacağı gibi çalışanınıza güven ve mutluluk verecektir.

             E-postalarınızı Günlük Kontrol Edin

Derler ki sabahları günün en verimli saatidir. Sabahları e-postalarını kontrol etmeniz size gelen mailleri anında cevaplamanız satışı arttıracağı gibi günlük müşteri memnuniyetini de arttıracaktır. Yalnız kendinize belirlediğiniz günlük hedefleriniz var ise ilk önce onları yapmanız daha fazla artı olacaktır.


         Rutin işlerinizden vazgeçmeyin

      Günlük rutin işlerinizden mümkün olduğunca vazgeçmeyin. Belli bir zaman sonra otomatikleşerek işleriniz daha verimli kılacaktır. 8-2 kuralı emlak brokarları içinde geçerli olup, sizin için önemli olan bir iki işin neler olduğunun tespitini yapmanız ve bunu rutine bağlamanız gerekebilir.  

4-      Müşteriyi Tanıma

       Satış ya da kiralama yaptığınız ne olursa olsun (konut, villa, arsa, iş yeri) müşterinin ihtiyacını iyi analiz etmeniz satışı arttıracağı gibi hedefinize ulaşmanız hızlı olacaktır. İyi bir sorgulama yapmıyorsanız karşınızdakinin ihtiyacını tam olacak kavrayamadan müşteriniz elinizden gidebilir. Önemli olan müşterinin ne istediği ve sizin ne sunduğunuzdur.  

           Sosyal Medya Pazarlaması

Teknoloji çağında elinizdeki portföyleri dijital ortamda pazarlamanız, geniş müşteri kitlelerinize ulaşmanızda ki en büyük aktör takibi de sosyal medya pazarlaması. İnternet ortamına koymuş olduğunuz bir ilana çok kişi bakıp geri dönüş alamıyorsanız ilan görselinde ya da açıklama kısmın da mutlaka soru işaretleri oluşturmaktadır. Ayrıca ilanınızı diğer firmaların ilanları arasında daha öne çıkması için mutlaka görsellere önem vermelisiniz.


    Kariyer Planlamanızı İyi Yapın

Kariyerinizi gayrimenkul sektöründe yapmak istiyorsanız mutlaka kendinizi eğitmeniz gerekir. Turistik bölgede faaliyet gösteriyorsanız mutlaka yabancı dil edinmeniz gerekir. Ayrıca bulunduğunuz sektör sürekli gelişiyor ve büyüyor bu durumda kendiniz geliştirecek ve zaman uyum sağlayabilmeniz için Gayrimenkul eğitim gibi programlara katılarak bilgileriniz tazelemek ve yenilerini eklemeniz gerekir.

Gayrimenkul sektöründe sizden daha uzun yıllar çalışan, bu işin duayenleri diyebileceğimiz kişilerden bilgi birikimlerinden faydalanabilmek için kendinize bir mentör edinmeniz gerekir. Sizi cesaretlendiren, her zaman doğru yolu gösterecek kişilere ihtiyacınız her daim olacaktır. 

                        Gayrimenkul ile ilgili diğer yazılarımıza göz atmak için tıkayınız

Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0555) 834 88 24

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.