Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur

Çağrı Merkezi / (0555) 834 88 24

Konut Satışında Dijital Pazarlama ve Sosyal Medyanın Gücü

Anasayfa Yazılar Konut Satışında Dijital Pazarlama ve Sosyal Medyanın Gücü
Sevdiklerinizle Paylaşın

Konut Satışında Dijital Pazarlama ve Sosyal Medyanın Gücü

Sosyal medyanın gücü son yıllarda yükselen bir trend haline geldi. Sosyal medya, insanları birbirine bağlayan bir platforma olmakta çok artık şirketlerin yapmış oldukları yeniliklerin, ürünlerin bir satış ve tanıtım halini almaktadır. İnşaat sektöründe sosyal medyanın etkisi günümüzde çokça hissedilmektedir. Konut projelerinin tanıtımları, inşaat sektörünün sosyal medyayı bir reklam ve tanıtım olarak kullanması en önemli örneğidir.,

Pazarlama açısından sosyal medya

Gayrimenkul sektöründe pazarlama olarak sosyal medya, doğrudan satış yapmak için çok ideal bir kanal olmadığından bahsetmemiz gerekiyor. İnsanların alışveriş yapmak için değil, sosyalleşmek, paylaşmak ve bağlantı kurmak amacıyla başında saatlerini geçirdikleri sosyal ağlar üzerinden konutunuz satmak ilk bakışta iyi bir fikir gibi gelse de bu noktada kendinizi net ve samimi aynı zamanda da keyifli/eğlenceli şekilde ifade edebiliyorsanız sosyal medya sizin için aktif bir satış kanalı olabilir. 

Değer yarat, Satış Yap

İnternet ortamı ve sosyal medya platformları inşaat firmalarına, normal şartlarda rekabet edemeyeceği büyük firmalar ile rekabet etme yani boy ölçüşebilme imkanı sağlıyorken, inşaat firmalarının sosyal medyayı ilan platformu gibi kullanarak müşteri talebi yaratmaya çalışıyor. Unutmamalıdır ki sosyal medya bir seri ilan yeri değil, satılacak olan projeniz ya da ürününü için dijital ortamdır.

Araştırmalar Gösteriyor ki 

Son 5 ile 10 yıl arasında kat ve kat artış gösteren internet ve sosyal medya kullanımı gayrimenkul danışmanları için vazgeçilmez bir pazarlama ortamı yarattı Dijital pazarlama (sosyal medya reklam) sayesinde hizmetinizi direkt olarak hedef kitlenize (son kullanıcıya) ulaştırma imkânı geleneksel pazarlama yöntemlerine göre hem çok ucuz hem de daha çok kişiye ulaşabilme imkânı sağlamış durumda. 


Hedef kitle

İnşaat firmaları ya da gayrimenkul danışmanları bir dijital pazarlaması yaparken herkesin gayrimenkul müşterisi olmadığını bilmesi gerekiyor. Herkesin istenilen fiyatta konut sahibi olmaması kaçınılmaz bir durum. Konut satışında istenilen konutun istenilen fiyatın kendiniz ayarlıyor olması da dijital mecrayı iyi kullandığınız anlamanı gelir. Hazırlanan bir kampanyanızın sosyal, demografik ve coğrafi unsurlara göre ele alabiliyor, elinizdeki ürünü örneğin 25-30 yaş üstü, evli veya evlenmek üzere olan, orta gelir üstü, mesleği olan birine direkt olarak ulaştırabiliyorsunuz. Hem de bu kriterlerde sosyal medya aracılığı ile binlerce kişi bulabiliyor ortak bir noktada buluşturabiliyorsunuz

Geleneksel pazarlama her daim samimi ve sıcak olsa da dijital ortam her zaman farklı kişilere daha deniş kitleye ulaşmanızı gerek satış oldun gerek ürün tanıtımları olsun elinizde olan bir şey insanları önüne rahatlıkla getirebiliyorsunuz.

Diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0555) 834 88 24

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.